V rámci rekonštrukcie pribudli do areálu jedinečné prvky, ktoré nikde inde v Žiline nenájdete. Jedná sa o adrenalínovú detskú lanovku, vonkajšie celoročné trampolíny, či kolotoč pre telesne postihnuté deti. Okrem toho na detskom ihrisku pribudla drevená herná zostava pre deti do 6 rokov, ktorá tu doteraz chýbala, nové hojdačky, húpacie koníky, či domček na hranie. V rámci rekonštrukcie boli demontované zničené hracie prvky, asanované staré betónové konštrukcie a čiastočne obnovené trávnaté plochy.

Nadáciu žilinský lesopark vedú bez nároku na odmenu mestskí poslanci Peter Fiabáne, Ľudmila Chodelková a riaditeľ združenia Preles, Vladimír Randa. Nadácia si dala už v roku 2017 iniciatívne spracovať projekt celkovej rekonštrukcie detského ihriska.

Foto: redakcia

Ihrisko bolo uzavreté od augusta minulého roka. Kvôli zraneniu dieťaťa ho prišla skontrolovať Slovenská obchodná inšpekcia. Zistili, že k prvkom neexistujú potrebné certifikáty. Radnica sa rozhodla, že preliezky a detský hrad radšej predčasne uzavrie,“ ozrejmila Ľudmila Chodelková. „Aspoň malým šťastím v tejto situácii bolo, že rekonštrukciu detského ihriska sme už mali projektovo pripravenú,“ dodala.

Finančne náročný projekt nedokáže nadácia zatiahnuť z vlastných zdrojov. Sme preto veľmi radi, že aj Mesto Žilina sa bude na revitalizácii finančne podieľať a bude financovať druhú etapu. Mali by pribudnúť ďalšie prvky pre staršie deti, nové lavičky a stoly, fontánka na pitie, škola v prírode a budú sa rekonštruovať aj chodníky a trávnaté plochy,“ dodal Peter Fiabáne.

Celková suma rekonštrukcie, ktorú hradí Nadácia žilinský lesopark zo svojich zdrojov je 102 328,76€. Drobné nedostatky sa budú v najbližších dňoch ešte odstraňovať. Rád by som sa poďakoval všetkým pracovníkom mestského úradu, ktorí nám pri procese rekonštrukcie obetavo pomáhali. Za posledné tri roky sa nám v Žilinskom lesoparku podarilo zrekonštruovať detské ihrisko, vybudovať 4 nové informačné tabule, osadiť 82 nových lavičiek, 18 piknikových stolov, 5 stanovíšť na cvičenie a niekoľko desiatok košov. V ďalšom období máme v pláne revitalizácie častí lesoparku pri pozorovateľni na Malom Diele a smerom od Soliniek. Verím, že aj tu sa dokážeme spojiť pre dobrú vec a blaho všetkých Žilinčanov,“ dodal na záver Vladimír Randa, predseda správnej rady nadácie.

Zostaňte informovaní a sledujte naše správy aj na Facebooku.

Fotogaléria

Mohlo by vás zaujímať