Milí priatelia, dovoľte mi, aby som poďakoval predovšetkým organizátorom týchto pochodov a hlavne vám všetkým, že sem chodíte. Ďakujeme!

Táto krajina je dnes, aj vďaka vám, iná ako bola pred vraždou Jána a Martiny.

Slovo slušnosť už nepovažujeme za slabosť, ale za základnú podmienku výkonu verejnej funkcie – a za prejav našej sily. Áno, Vy tam hore Pán Fico, keď chcete toto je ten prevrat, na ktorý vypúšťate svoje jedovaté konšpiračné sliny. My totiž dnes prevraciame krajinu z hlavy na nohy, a budeme vám to tu hovoriť stále, až pokiaľ neporozumie aj ten najposlednejší minister alebo poslanec. Budeme.

Dámy a páni, ktorí ste nedávno prišli do RTVS…ktorí sedíte na polícii a na prokuratúre… ale aj vy, ktorí ste si znova zasadli na kreslá ministrov a celé roky ste menili krajinu na svoj obraz… Áno, my kričiaca menšina, vám zas a znova odkazujeme, že naozaj stačilo. Toto nie je vaša krajina, vaša polícia, vaša RTVS. Toto nie je to, čo sme od vás žiadali.

Žiadali sme od vás elementárnu slušnosť a rešpekt, ale už nám nestačí, že by mohlo byť aj horšie. Už nám nestačí, že v kresle ministra vnútra bude sedieť ten váš najlepší minister SMER-u, lebo ste nám ukázali, že ani ten najlepší z vás nemá na to, aby vrátil ľuďom vieru v spravodlivosť.

Miesto sekania mafiánskej chobotnice sa totiž na svetlo sveta dostávajú informácie o divných prevodoch pôdy, a o podnikaní ministrovej manželky. Všetky zverejnené informácie znovu a znovu potvrdzujú, že ste jedna banda, ktorá si vzájomne nahráva a posúva kšefty, a žije zo známostí, ktoré si priniesla do verejných funkcií. Ani to najlepšie v SMER-e evidentne nestačí na to, aby zabezpečilo nezávislosť polície a prokuratúry. Preto dnes hovoríme, že políciu a prokuratúru treba kompletne zobrať z rúk SMER-u. Pán Drucker, Gašpar, Kováčik, Matečná, už konečne odíďte.

Som herec a hral som už rôzne úlohy, rôzne predstavenia. Ale to najabsurdnejšie predstavenie sa posledný mesiac odohráva tu, v našej politike. Každá ďalšia postava, ktorá sa objaví na scéne, sa skôr či neskôr, zmení na karikatúru samej seba. A my, už len s pocitom trápna, sledujeme ako sa viac a viac „zhoväďuje“.  Toto už naozaj stačí. Čo všetko sa ešte musí stať, aby ste si uvedomili, že svoj boj o zotrvanie ste totálne prehrali. Nestačí vám Bašternák, Okoličány, Mišenka, ani vražda Jána a Martiny.

Na smetisko dejín vás definitívne pošlú voľby, ktoré snáď budú skôr ako za dva roky. Vy to viete a my v to veríme. Dovtedy, však chceme a žiadame Vás, aby ste opustili políciu a prokuratúru. Ak by vám na tejto krajine, čo i len trochu záležalo, vnímali by ste, že viera v spravodlivosť je to najcennejšie, čo spoločnosť má. Vy ste nás o ňu pripravili a žiadne vaše ďalšie figúrky nám ju už nevrátia.

Pán Gašpar, Kováčik, Drucker, čakáme a trváme na tom,  aby ste odstúpili.

Zostaňte informovaní a sledujte naše správy aj na Facebooku.

Mohlo by vás zaujímať