Štvrtý ročník bežeckej súťaže, ktorá nemá široko ďaleko obdobu. Jedná sa o krosový beh cez blatové jamy, rôzne priekopy a ďalšie prekážky. Celkovo ich na 9km trati bude tento rok až 40.

Foto: redakcia

„Žilinské blatíčko je prekážkový beh určený širokej verejnosti. Najmä pre tých, ktorí sa vedia smiať aj po krk v blate. Nejde nám len o športový výkon a kvalitnú súťaž. Prajeme si, aby si u nás ľudia aj oddýchli, zabavili sa, pomohli si navzájom. A to všetko s množstvom blata všade naokolo. Za tie roky si k nám zvykli chodiť ženy aj muži, mladí, či starší, zo Žiliny i celého Slovenska. Najnovšie aj z Čiech a Poľska“, povedal riaditeľ pretekov, Vladimír Randa.

Žilinské blatíčko má 3 kategórie – individuálne preteky, súťaž tímov, výzvu dvojíc a dva bezplatné behy pre deti vo veku 0 až 14 rokov. Každý súťažiaci dostane po odbehnutí medailu, ktorá je súčasťou takzvanej Žilinskej športovej koruny. V nej sa spojili tri špičkové podujatia – Žilinský triatlon, Žilinský mestský polmaratón a Žilinské blatíčko. Spojené medaile z týchto podujatí vytvárajú jedinečnú spomienkovú plaketu.

„Spolu s celým tímom organizátorov i početnou skupinou dobrovoľníkov by som rád pozval všetkých Žilinčanov a návštevníkov Žiliny, aby sa prišli pozrieť na toto jedinečné športové podujatie. Môžete očakávať nádherné športové výkony a jedinečné situácie pri prekonávaní tých najrozmanitejších prekážok. Takisto by som rád upriamil pozornosť na miesto konania, obnovený lesopark Chrasť. Aj vďaka výťažkom z pretekov z predchádzajúcich ročníkov a práci Nadácie žilinský lesopark je to opäť nádherné miesto na jesenné prechádzky, opekanie a športové aktivity, ktoré sem neodmysliteľne patria.“, dodal na záver Vladimír Randa.

Žilinské blatíčko sa uskutoční v sobotu, 22. septembra 2018 od 10:00. Bližšie informácie nájdete na stránke www.Blaticko.sk

Fotogaléria