Na Námestie Andreja Hlinku v Žiline padal minulý piatok dážď.  Bol to dážď spravodlivosti, ktorý pripomenul krivdy, urážky a poníženia slušných ľudí. Žilinčan Daniel Tupý, prišiel o svojho syna a poukázal na neschopnosť orgánov činných v trestnom konaní prípad vyšetriť. Iveta Uhliariková-Rýpalová, sestra ktorej brat, investigatívny novinár, je už viac ako 10 rokov nezvestný. „Prosím bojujte aj za môjho brata,“ odkázala. Z vyjadrení rečníkov behal mráz po chrbte.

Za slušné Slovensko sa postavil aj novinár Lukáš Milan. Košický krajský súd ho odsúdil na 18 mesiacov väzenia a zákaz novinárskej činnosti na 3 roky. Za článok o Paškovi. Prišli herci, speváci, študenti, bežní ľudia. Prišli s dáždnikmi, pršiplášťami, s transparentmi a odznakmi #AllForJan. Denne ich neponižujú už len politici svojimi vyjadreniami, ale aj ľudia okolo nich.

Robert Fico svojim konšpiračným vyjadrením o štátnom prevrate a Georgovi Sorosovi pomiatol značnú časť Slovenska. Zo všetkých strán sa vynorili trolovia so snahou zdiskreditovať zhromaždenia a ich ciele.  Pod článkami sa objavujú najzvrátenejšie konšpiračné teórie typu: „odkiaľ vzal Kuciak na dom vo Veľkej Mači, niekoho asi vydieral“, „odkiaľ ste vytlačili tie odznaky tak rýchlo, niekto vás platí“, „platí vás Kiska a sionisti“ a pod. Vyjadrenia o Sorosovi urážajú každého slušného človeka, a čo viac, urážajú pamiatku rodiny pozostalých. Je to veľká hanba.

Uchyľovanie sa k týmto metódam hovorí jediné. Vládna strana je ochotná vynaložiť akékoľvek úsilie na to, aby protesty išli do stratena. Pravidelnosť piatkových protestov je však dôkazom odhodlania a zároveň testom vytrvalosti. Ak chceme slušnú krajinu bez mafie, našich ľudí a kšeftárov, musíme chodiť na námestia. V piatok večer si preto treba poznačiť do kalendára, že žiadne tréningy vo fitku, kávičky, divadlá, kiná, či žúrky. Práve teraz utvárame novodobý charakter našej krajiny. Vytrvajme, spravodlivosť je blízko a pred jej dažďom sa nikto neschová.

Zostaňte informovaní a sledujte naše správy aj na Facebooku.