Hlavnou témou aktuálneho ročníka sa stal proces. Diváci ho mali možnosť vidieť nielen v jeho finálnej verzii, v podobe samostatných predstavení, ale mohli sa stať jeho súčasťou – zažiť na vlastnej koži proces prípravy a tvorby.

Návštevníkom festivalu bola predostretá široká ponuka diskusií, workshopov, tanečných a divadelných predstavení, hudobných koncertov a netypických zážitkov. Mladí autori a nezávislí umelci využili spojenie tanca a virtuálnej reality, čím vytvorili osviežujúce prvky. Rovnako veľkým lákadlom bola aj prechádzka po meste, ktorá bola zameraná výlučne na počúvanie a vnímanie zvukov okolia či predstavenia nastupujúcej generácie tanečníkov.

Foto: Emília Ďuranová

Samotný program sa okrem Stanice-Záriečie odohrával aj v priestoroch Novej Synagógy, Bábkového divadla, Centra pohybu a tanca Labyrint a v iných priestoroch mesta Žilina. Okrem najväčších ťahákov bolo pre divákov pripravených aj niekoľko prekvapení. Jedným z nich bol priestranný stan umiestnený v priestore záhrady Stanice, ktorý mohol komukoľvek a kedykoľvek, okrem ochladenia počas horúcich dní, poslúžiť aj ako priestor na sebarealizáciu. Ďalším boli stánky s občerstvením, v ktorých sa pripravovali chutné vegánske pokrmy. Nechýbala ani recyklačná stanica, ktorá prispela k triedeniu odpadov a menšiemu znečisteniu okolia Stanice.

Ohlasy na festival boli pozitívne, takto svoje dojmy zhrnula diváčka Lenka z Bratislavy: „Tento ročník festivalu bol môj prvý, ale som veľmi rada, že som sa sem dostala. Nečakala som, že to bude taký skvelý zážitok, takže budúci rok sa sem určite vrátim a už teraz sa teším na to, aký program organizátori zostavia.“

Zostaňte informovaní a sledujte naše správy aj na Facebooku.

Fotogaléria

Mohlo by vás zaujímať