Koncom septembra bude Žilina hostiť dopravnú konferenciu s prívlastkom „Cesta do budúcnosti.“ Pôjde o medzinárodnú akciu, na ktorej vystúpia domáci i zahraniční hostia z radov odborníkov, vizionárov, akademikov a verejnosti. Cieľom konferencie je snaha komunikovať, priniesť hodnotné posolstvá a nájsť riešenia na závažné témy v oblasti dopravy.

„Za posledný rok sme zorganizovali viac ako 20 úspešných podujatí vo všetkých slovenských regiónoch. Tieto diskusie nás naučili, že jedným z najväčších problémov, ktorý výrazne rezonuje v spoločnosti je – doprava. Začali sa nám hromadiť otázky, na ktoré nebolo vždy jednoduché nájsť odpoveď,“ povedal riaditeľ siete MY regionálnych novín vydavateľstva Petit Press a jeden z organizátorov konferencie Milan Mokráň.

Foto: redakcia

 Dopravná situácia v našej krajine je všadeprítomná téma, ktorá rezonuje v médiách každý deň. Stav dopravy výrazne ovplyvňuje aj spoločnosti a firmy, pre ktorých rozvoj je kvalitná doprava neraz kľúčová. „Povolali sme tých najlepších, aby pomenovali príčiny, problémy, ale aj komunikovali riešenia. K dnešnému dňu sa nám podarilo zostaviť 8 zaujímavých panelov. S odborníkmi sa v nich pozrieme na rôzne druhy dopravy, jej integráciu a inovácie. Vieme, že nevyriešime problematiku dopravy na Slovensku, ale chceme otvárať témy, hľadať riešenia a hovoriť o nich,“ uviedla organizátorka konferencie a zároveň riaditeľka reklamnej agentúry M KREO Monika Janigová.

Viacúrovňový program bude prebiehať v dvoch konferenčných sálach súbežne. V panelových diskusiách budú hostia hovoriť o aktuálnych trendoch a vývoji v cestnej, leteckej doprave, verejnej osobnej, ale aj železničnej. Nebudú chýbať ľudia zaoberajúci sa smart cities v oblasti dopravy. V stredu 26. septembra vystúpia v Žiline hostia ako Lorna Uden (Emeritná profesorka na Staffordshirskej univerzite vo Veľkej Británii),  Štefan Klein (Vynálezca Aeromobilu a autor myšlienky o lietajúcom aute), Ľuboš Kasala (Zakladateľ Zelenej vlny RTVS), či Antonín Kazda (Profesor na Katedre Leteckej dopravy na Žilinskej univerzite v Žiline).

V rámci panelových diskusií sú pre návštevníkov pripravené: Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, Kam smeruje národná železničná doprava, Aktuálne trendy a ich vývoj v osobnej leteckej doprave, inovácie v doprave vo svete a na Slovensku, a mnohé ďalšie. Pripravený je tiež bohatý sprievodný program.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou ministra dopravy Árpáda Érseka, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej, primátora mesta Žilina Igora Chomu a rektora Žilinskej univerzity v Žiline Jozefa Jandačku.

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

Viac na MYdoprava.skcestadobuducnosti.sk.

Fotogaléria