Bubble day vlietol po prvýkrát do ulíc miest v roku 2014 ako spojenie priateľstva a úžasnej myšlienky, ktorá spojila 6 miest a stovky ľudí. Odvtedy je organizovaný dobrovoľníkmi vo viacerých mestách na Slovensku i v zahraničí, v jeden deň, ktorým je práve 25. august. Presne v tento deň a konkrétnu hodinu mesto zaplavia farebné bubliny a dobrá nálada. Hlavnou myšlienkou dňa je darovať radosť, nadšenie a úsmev.

Cieľom organizátorov žilinského Dňa bublín je v prvom rade pribrzdiť ruch v meste a na chvíľu odísť z „betónovej ďžungle.“ Aj preto sa tohtoročný Bubble Day uskutoční v areáli Budatínskeho hradu a priľahlého parku. „Keď sme boli deti, tak sme neboli až tak vystavovaní stresu a práve v tejto dobe je ho až príliš veľa. Môže ísť teda o nejakú formu odreagovania sa pre bežných ľudí“ uviedla jedna z organizátoriek podujatia Adriána Repáňová.

Foto: editor

Deň bublín je pre každého, čo znamená, že vek je iba formalita a pri bublinách môžu na časy detstva zaspomínať aj starší ľudia. Je jedným z tých dní, ktoré dokážu v jeden okamih vniesť do mesta farby dúhy a staršie zachmúrené tváre premeniť na usmievavé a bezstarostné. Na vytvorení atmosféry bublinového dňa by sa malo tento rok podieľať cez tisíc ľudí, čo je viac ako za uplynulé roky.  Hlavná otázka, ktorou usporiadatelia lákajú návštevníkov znie nasledovne: Kedy ste naposledy držali bublifuk, skákali vo vreci a mohli sa správať ako dieťa?

Viac vám už prezradia samotní organizátori: