V posledných dňoch si mohli obyvatelia Žiliny prečítať na sociálných sieťach informáciu, že kandidáta na post primátora Žiliny, Petra Fiabáneho, podporuje Martin Sukupčák (69). Zaujímavý je však spôsob jeho podpory. Sukupčák podľa vyjadrenia Ústavu pamäti národa (ÚPV) je: „v registračných protokoloch bývalej Štátnej bezpečnosti (Štb) evidovaný v  kategórii tajného spolupracovníka. Podľa smerníc pre prácu so spolupracovníkmi kontrarozviedky prejavil získavaný tajný spolupracovník súhlas so spoluprácou podpisom záväzku na spoluprácu.“

A teraz prichádzame k spomínanému spôsobu podpory Sukupčáka. Počas predvolebného obdobia to na sociálných sieťach vrie. Spomínaný Martin Sukupčák, vedený v ÚPV ako bývalý Štb spolupracovík, verejne na sociálných sieťach prehlásil, že finančne podporil, nie malou čiastkou, aj stranu kandidátky Ľudmily Chodelkovej – SPOLU. Ďalej písal, že zámerom príspevku bola nádej, že sa vzdá v prospech ďalšieho kandidáta Petra Fiabáneho a komunikoval to vraj aj s pánom Beblavým. Chceli sme si informácie overiť aj u Beblavého, ten nám po opakovanom kontaktovaní do uzávierky neodpisoval, ani nedvíhal mobil.

Kandidátka Chodelková neostala bez reakcie. „To čo urobil a napísal pán Sukupčák je pre mňa neprijateľné, podplácanie, písanie klamlivých statusov na moju adresu a ja sa mám vzdať v prospech aj takéhoto človeka? To nemyslite vážne“ uviedla Chodelková.