Dňa 10. septembra 2018 v doobedných hodinách prebehla na Radnici mesta Žilina tlačová konferencia, na ktorej vydal súčasný žilinský primátor vyhlásenie, že nebude kandidovať na post primátora. Svoje definitívne vyhlásenie tlmočil médiám a širokej verejnosti.

„Je to moje osobné rozhodnutie. Spravil som ho pred viac ako rokom. Nebudem kandidovať. Trvám na tomto stanovisku a naozaj kandidovať nebudem. Poslednýkrát oznamujem, že nebudem kandidovať,“ povedal Igor Choma a zároveň skritizoval viaceré regionálne a celoštátne médiá, ktoré podľa neho píšu konšpirácie.

Primátor na konferencii zhodnotil taktiež činnosť mestského úradu za ostatných 8 rokov. Podľa neho sa v meste podarilo vytvoriť kus práce. Choma počas svojho pôsobenia zaviedol bezplatnú dopravu pre deti a študentov Žiliny, postaral sa o revitalizáciu parkov, renováciu zimného štadióna, či o výstavbu workoutových parkov.

„Spoločne s mojim tímom odhodlaných ľudí, sme posunuli za 2 volebne obdobia naše mesto pod Dubňom na cestu k vyspelým európskym centrám. Som presvedčený, že sme spoločne urobili kus poctivej práce a zanechávam mesto v najlepšej finančnej kondícií za posledných 20 rokov,“ povedal Igor Choma.

Video: Oznámenie primátora Igora Chomu ohľadom kandidatúry v komunálnych voľbách

■ tlačovka primátora Igora Chomu, na ktorej sa plánuje vyjadriť k svojej prípadnej kandidatúre.

Uverejnil používateľ Každý Deň Pondelok 10. september 2018

Igor Choma (nominant Smeru-SD) je aktuálne v poslednom roku funkcie, do úradu nastúpil v roku 2010, keď porazil vtedajšieho primátora Ivana Harmana (SDKÚ-DS). Do konca obdobia mu ostáva ešte niekoľko mesiacov. Okresná kancelária Smeru-SD podporí v komunálnych voľbách aktuálneho viceprimátora Patrika Gromu. „Mesto riadiť vie, je absolútne v obraze, občania majú určite záruku, že mesto je v dobrých rukách,“ dodal Choma.

Na záver primátor obyvateľom mesta poďakoval a zhodnotil svoje osemročné pôsobenie.

„Neviem, či všetky moje rozhodnutia boli správne, no snažil som sa ich robiť v prospech mesta. Chcem sa vám z celého môjho srdca poďakovať. Je to už 8 rokov, čo ste mi dali možnosť byť súčasťou veľkých zmien v meste Žilina. Som hrdý na to, čo sa nám spoločne za ten čas podarilo a so spokojným srdcom odovzdám mesto novému primátorovi, ktorého si občania zvolia v tohtoročných komunálnych voľbách,“ uzavrel primátor.

 Video: Ďakujem Žilinčania

Zostaňte informovaní a sledujte naše správy aj na Facebooku.

Fotogaléria

Mohlo by vás zaujímať