Navonok pôsobia ako oheň a voda, no skutočnosť je možno iná. Kandidát na primátora Peter Fiabáne sa už dlhšie vyhraňuje voči žilinskému podnikateľovi Georgeovi Trabelssie. Do jeho portfólia patrí napríklad obchodný dom Mirage, či SAD Žilina a má takmer polovičný podiel v mestskej parkovacej spoločnosti.

O to väčšie je prekvapenie, že Petra Fiabáne päť rokov prijímal sponzorské peniaze od jednej z Trabelssieho spoločností. Na sociálnej sieti sa objavili sponzorské zmluvy. Ako sa podarilo zistiť portálu každyden.sk, obchodný dom Mirage, ktorý vlastní spoločnosť SIRS, a teda George Trabelssie, päť rokov po sebe sponzorovala jarnú cenu v plávaní, ktorú organizoval Klub plaveckých športov Nereus. Teda Peter Fiabáne. Podľa našich zistení dokonca zmluvy podpisovali obaja dotknutí – George Trabellsie a Peter Fiabáne.

„Dovoľte, aby sme sa Vám touto cestou poďakovali za pomoc, ktorú ste nám poskytli v súvislosti s prípravou medzinárodných plaveckých pretekov Jarná cena Žiliny organizovaného Klubom plaveckých športov Nereus. Aj vďaka vám sme toto prestížne slovenské plavecké podujatie zvládli ako po stránke organizačnej, tak i športovej na vysokej úrovni,“ ďakuje Fiabáne v jednom liste Trabelssiemu.

Náš portál oslovil aj Petra Fiabáne, čo hovorí na tieto zmluvy. Najprv napísal, že v piatok večer pošle odpovede, no nakoniec do konca víkendu neodpovedal.

Celkovo za päť rokov sponzoringu podľa informácii Každy deň dostal Fiabáne od Trabellsieho 1500 eur na svoje jarné plavecké preteky.

 

Zmluva o reklame NEREUS r.2016

Zmluva o reklame NEREUS r.2015

Zmluva o reklame NEREUS r.2014

Zmluva o reklame NEREUS r.2013

Zmluva o reklame NEREUS r.2011